Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Роналдо и Георгина објавија дека им починал новородениот син

Магазин

Роналдо и Георгина објавија дека им починал новородениот син

Фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез споделија тажна вест на своите Инстаграм профили. Имено, нивниот новороден син починал.

-Со најдлабока тага мораме да соопштиме дека почина нашето машко бебе. Тоа е најголемата болка која може родителите да ја почувствуваат. Единствено раѓањето на нашето женско бебе ни дава сила да го преживееме овој момент со некаква надеж и среќа- пишува на почетокот на објавата.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Сакаме да им се заблагодариме на докторите и медицинските сестри за сета нивна експертска грижа и поддршка. Сите сме скршени од оваа загуба и љубезно замолуваме за приватност во овој тежок период.Наше момче, ти си наш ангел. Секогаш ќе те сакаме – стои на крајот од пораката.

Според британските медиуми, бебето починало по раѓањето.

37-годишниот фудбалер и 28-годишниот модел веќе се родители на четири деца, од кои само ќерката Алана Мартина е нивно заедничко дете. Близначињата Ева и Матео се родени со помош на сурогат-мајка, додека идентитетот на мајката на Кристијано Џуниор никогаш не беше откриен. Во октомври минатата година беше откриено дека очекуваат близнаци. Парот потоа позираше во кревет со слика од ултразвук.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Пресреќни сме што можеме да објавиме дека очекуваме близнаци. Нашите срца се полни со љубов и едвај чекаме да ве запознаеме. Се чувствуваме благословени – напиша Роналдо под фотографијата која собра речиси 33 милиони лајкови.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.