Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зошто телефоните на преклоп се толку одлични?

Спонзорирана објава

Ви препорачуваме

Зошто телефоните на преклоп се толку одлични?

Телефоните на преклоп, или урбано наречени Foldables, во последниве неколку години претставуваат вистински трендовски уреди, откако со сиот свој сјај се вратија на пазарот. Не се само Ген Зи воодушевени од нивниот изглед и какви се слики и видеа можат на направат со нив, туку и сите останати, кои овие телефони ги гледаат како одлични бизнис асистетни на кои лесно и брзо ќе ги завршуваат своите дневни деловни обврски.

Ако барате нов паметен телефон, можеби телефоните на преклоп се токму она што ви треба. Тие се најновиот тренд во мобилната технологија и нудат неверојатни придобивки што нема да ги најдете во обичен телефон. Еве неколку причини зошто телефоните што се преклопуваат се толку одлични:

Тие се мултифункционални. Можете стандарната големина на уредот да ја трансформирате во поголем екран само со еден потег, што значи дека можете да уживате во различни начини на користење во зависност од вашите потреби. На пример, можете да го користите помалиот екран за брзи задачи како што се проверка на пораки или остварување повици, а потоа да го расклопите телефонот за да прочитате или пратите маил, да гледате видеа, да гејмате, да пишувате или да пребарувате на интернет на поголем екран.
Тие се иновативни. Телефоните што се преклопуваат не се само интересни и импресивни, тие преставуваат ипробив во инженерството и дизајнот. Користат напредни механизми и материјали за да создадат флексибилен и издржлив екран кој може илјадници и илјадници пати да се склопува и отклопува. Нивниот софистициран софтвер се прилагодува на различните ориентации и конфигурации на телефонот.
Забавни се. Телефоните на преклоп не само што се практични, туку се и забавни за користење. Тие додаваат нова димензија на интерактивност и креативност на искуството со вашиот паметен телефон. Можете да го преклопите и расклопите телефонот како што сакате, создавајќи различни форми и агли. Можете исто така да го приспособите телефонот со различни позадини, теми и додатоци кои одговараат на вашиот стил и расположение.
Телефоните што се преклопуваат се повеќе од само телефони, тие се таблети или мини-компјутери кои можете да ги носите во вашиот џеб. Врвни уреди за мултитаскинг, забава и продуктивност. Ако сакате да се придружите на револуцијата на преклопување, погледнете некои од најдобрите телефони што се преклопуваат достапни денес.
Го изразуваат и истакнуваат вашиот стил во целосна смисла на зборот. Како што и самите тие со својот неодолив дизајн се издвојуваат од сите други стандардни величини на мобилните уреди, исто така и тоа ќе се рефлектира на вашиот стил различен од другите во изгледот, шармот и вкусот.

Ако се прашувате што е најново и најактуелно во светот за телефони на преклоп, тогаш тоа се најновите модели на Samsung телефоните на преклоп Galaxy Z Flip5 и Galaxy Z Fold5 кои тукушто го имаа своето глобално лансирање. Со футуристички дизајн, уште понапредни перформанси, направени да го заменат вашиот лаптоп или пак да можете да го ставите во најмалиот џеб, со одлична камера со која фотографирање и снимање видеа во придушено светло ќе ви стане омилено хоби, чекаат на вас во бои инспирирани од природата и супер-трајна батерија. А згора на се, произведени се со грижа за планетета, со тоа што висок процент на деловите од кои што се создадени се рециклирани материјали.


За новите
Galaxy Z Flip5 и Galaxy Z Fold5 во моментов има промотивна понуда со која со купување на еден од овие уреди, заштедувате 8000,00 ден и добивате двојно поголема меморија на уредот.  

Во склоп на настанот за лансирање на новите Galaxy Z Flip5 и Galaxy Z Fold5 минатата недела, Samsung ги претстави и новите модели на таблети од Galaxy Tab S серијата – Galaxy Tab S9 Ultra, Galaxy Tab S9+, и Galaxy Tab S9, и паметните часовници Galaxy6 Watch и Galaxy6 Watch Classic. Часовниците се совршени уреди за сите оние кои сакаат да го следат своето здравје и своите спортски активности од својот зглоб, и воедно да научат како да воспостават подобри навики за спиење.

Повеќе информации за сите производи прочитајте на:

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold5/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-ultra-wi-fi-graphite-256gb-sm-x910nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-plus-wi-fi-graphite-256gb-sm-x810nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-wi-fi-graphite-128gb-sm-x710nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-40mm-gold-bt-sm-r930nzeaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/all-watches/?galaxy-watch-classic

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.