Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зошто сите млади ги обожаваат Samsung телефоните од серијата Galaxy A

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Ви препорачуваме

Зошто сите млади ги обожаваат Samsung телефоните од серијата Galaxy A

Генерацијата Зи (Gen Z) веќе некое време ужива во последната генерација на паметни телефони од серијата А, а ова лето со нив ги создава незaборавните моменти и спомени на своите летни авантури.

Ако се прашуваш зошто овие телефони така добро им „легнаа“ на овие млади луѓе, тоа е бидејќи овие два несекојдневни уреди го претвораат твоето секојдневие во нешто навистина несекојдневно. Еве зошто:  Samsung Galaxy A54 5G и Samsung Galaxy A34 5G поседуваат премиум камери и функции кои обезбедуваат исклучителен квалитет на фотографии и видеа, дури и во намалени услови на осветлување. Користејќи ја најсовремената технологија Nightography и поддршка за вештачка интелигенција, овие телефони снимаат јасни, детални и живописни слики дури и кога сонцето заоѓа и владее темнината. Без разлика колку долго ќе траат твоите авантури во ноќта, моментите исполнети со забава и адреналин ќе блескаат, без разлика на условите на осветлување.

Неверојатни фотки, топ видеа или лудило селфи камера – сé ова добиваш со Galaxy A54 5G или Galaxy A34 5G

Твоите видеа кои ќе ги снимаш со новиот телефон од А серијата ќе бидат со неспоредлива јасност за секој што сака да снима акциски снимки во движење. Благодарение на подобрената оптичка стабилизација на сликата (OIS) и видео дигиталната стабилизација на сликата (VDIS), нема веќе нејасни и заматени слики. Замисли фотка како скокаш од карпа во длабокото сино море и биди сигурен дека таа ќе биде живописна, јасна и неверојатно привлечна. Доколку сакаш да направиш корекција или да ја надградиш содржината, на располагање ти се подобрени алатки за уредување фотографии. Со овие функции за уредување ќе ги елиминираш несаканите сенки и рефлексии и секоја слика ќе ја раскажува твојата приказна беспрекорно.

Сепак, не се само задните камери кои ќе те импресионираат, туку и предната селфи камера на Galaxy A54 5G е исто така извонредна. Со резолуција од 32 MP, ќе снимиш неверојатни детали, а истовремено ќе можеш да оствариш висококвалитетни видео повици и да ги споделуваш твоите авантури со бандата. Замислете како го покажуваш во реално време твоето offroad возење со велосипедот во планината  што предизвикува адреналин  додека се вклучувате во кристално чисти видео разговори.

Супер екран и батерија која нема да те изневери

Се разбира, сите овие извонредни слики бараат екран кој ќе ги прикажува токму такви какви што се. Двата телефони во новата серија Галакси А имаат живописни екрани на кои јасно ќе ги гледаш твоите содржини, дури и под силна сончева светлина. Galaxy A54 5G има 16,2-сантиметар (6,4-инчен) FHD+ Infinity Display O екран, додека Galaxy A34 5G има малку поголем Super AMOLED екран од 16,7 сантиметри (6,6-инчи). Обата екрани обезбедуваат одлична видливост и извонредно доживување при гледањето.

Кога си надвор и истражуваш,или пак повторно имаш у план некоја нова авантура, потребен ти е телефон што може да биде во чекор со твојот енергичен начин на живот. Затоа Samsung ги опреми Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G со моќни батерии. Со неверојатни 5.000 mAh капацитет на батеријата, овие телефони лесно можат да издржат повеќе од два дена со едно полнење. Така, можеш да го оставиш полначот дома  и да продолжиш да ги поместуваш границите, без да се грижиш дека ќе останеш без батерија.

Поврзи го твојот Galaxy A54 5G или Galaxy A34 5G со твојот нов часовник Galaxy Watch6

Поврзаноста е клучна, особено во денешниот свет со брзо темпо. Препознавајќи го ова, Samsung ја направи приоритет опцијата на поврзување на Galaxy уредите во еден екосистем. Па така, твојот телефон со еден допир ќе се поврзе твојот нов Galaxy Watch6 и освен што ќе можеш од твојот зглоб да одговараш и да остваруваш повици, да испраќаш смс пораки, твојот часовник ќе ти биде и верен асистент и за други активности како на пример спортувањето, или рекреирањето со тоа што секоја физичка активност ќе биде евидентирана во твојот рачен часовник Galaxy Watch6 без разлика дачи пешачиш, трчаш, пливаш, практикуваш јога или било кој друг спорт, а својот напредок исто така ќе можеш да го следиш на својот рачен зглоб. И додека спиеш, тој ќе ги следи твоите циклуси на спиење во текот на ноќта, а функцијата за управување со спиењето на Galaxy Watch6 ќе го анализира квалитетот на твојот сонот во четири фази врз основа на тоа колку длабоко спиеш. 

Паметниот часовник Galaxy Watch6 припаѓа на најновата генерација уреди Galaxy која неодамна беше глобално лансирана, а кај нас достапна од 11 август 2023. Останатите Galaxy најнови уреди ги вклучуваат телефоните на преклоп Galaxy Z Flip5 и Galaxy Z Fold5, најновите таблети  Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ и Galaxy Tab S9 Ultra,  како и Galaxy Watch6 Classic .

Повеќе информации за телефоните Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G, како и за најновите уреди Galaxy, прочитајте на следниве линкови:

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-a/galaxy-a54-5g-awesome-black-128gb-sm-a546bzkceuc/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-a/galaxy-a34-5g-lime-128gb-sm-a346blgaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-40mm-gold-bt-sm-r930nzeaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-classic-47mm-silver-bt-sm-r960nzsaeuc/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold5/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-wi-fi-graphite-128gb-sm-x710nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-plus-wi-fi-graphite-256gb-sm-x810nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-ultra-wi-fi-graphite-256gb-sm-x910nzaaeuc/

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.