Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ: 50% од светската популација се соочува со првут

Занимливости

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ: 50% од светската популација се соочува со првут

„Скалп кој чеша, лушпи од кожа и ранички на скалпот се сите симптоми предизвикани од првутот на главата кај луѓето“ велат од Revalid®.

Тие додаваат дека таа состојба се јавува кога скалпот е многу сув или многу мaсен, тогаш се прават бели лушпи од мртвата кожа кои се акумулираат во косата и паѓаат на рамената. Токму со овој проблем се соочуваат околу 50% од светската популација во некој период од животот.

Од Revalid® потенцираат дека покрај тоа што присуството на бели лушпи на облеката е непријатно само по себе, туку влијание и на самодовербата кај луѓето. Важно е производите за коса против првут да имаат смирувачки ефект со цел да не се влошува состојбата.

„За сите оние кои имаат проблем со првутот, решението е во револуционерниот Revalid® шампон против првут, кој се наоѓа во сите подобро снабдени аптеки низ Македонија. Во него има активни состојки за да обезбеди ефикасно и долготрајно отстранување на првутот. Активните состојки го враќаат нормалното хидрирање на скалпот и спречуваат формирање на нови лушпи. Екстрактот од коприва, пантенолот и алантоинот го смируваат скалпот и го намалуваат непријатното чешање. Во клинички услови, Revalid® шампонот против првут покажа исклучително добра подносливост при дерматолошкото тестирање, без парабени и силикон, погоден за секојдневна употреба“ велат од Revalid®.

Revalid® е бренд основан во 1992 година во Швајцарија специјално создаден да обезбеди холистички решенија за нега на коса и против опаѓање на коса. Долгогодишната работа на брендот Revalid® се базира на научни истражувања, иновации, висок степен на експертиза и, се разбира, традиција. Сите производи се дерматолошки тестирани и произведени во Швајцарија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.