Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Започна со работа „Stojkov Hair Salon“ – новиот салон на скопскиот стилист и фризер Борјан Стојков

Ви препорачуваме

Започна со работа „Stojkov Hair Salon“ – новиот салон на скопскиот стилист и фризер Борјан Стојков

Официјално започна со работа новиот салон за коса „Stojkov Hair Salon” на познатиот скопски стилист и фризер Борјан Стојков.

Од почетокот на својата кариера, Борјан Стојков се посветил на усовршување на својата техника и унапредување на својот стил. Тој има големо искуство во работата со различни типови на коса и знае како да ги истакне најдобрите карактеристики на секој клиент. Борјан е познат по својата креативност и иновативност, што го прави да се издвои од другите фризери.

Во „Stojkov Hair Salon” се користат само најдобрите производи за нега на косата, што го прави салонот да биде препорачлив од страна на многу клиенти. Секој третман и услуга се прилагодени на потребите и типот на косата на клиентот, за да се добие најдобар резултат.

Покрај работата во својот салон, Борјан Стојков редовно учествува на национални и меѓународни козметички и фризерски настани и семинари, каде што има можност да ги сподели своите знаења и да научи нови техники и трендови во индустријата на козметиката и фризерството.

Со својата професионалност, талент и стил, Борјан Стојков и „Stojkov Hair Salon” се препорачливи за секој кој бара висококвалитетна услуга за нега на косата.

Еден од ексклузивните третмани кои можете да ги најдете во новоотворениот салон е Ботокс филерот за коса. Овој третман е наменет за реконструкција на косата, особено кога таа е кршлива и оштетена, и го прави влакното цврсто, силно и со волумен.

Одличен е за оние кои имаат тенка и безживотна коса, бидејќи ја надополнува со ботолајф молекули, кератински протеин и хилурон, што го дава екстремниот сјај, мекоста и свиленкавоста на косата. Овој третман е вистински револуционер во светот на фризерството и е во тренд за оваа пролет и лето.

Но, исто така Стојков е и мајстор во сите видови на фризури и техники на фарбање на коса. Благодарение на своите вештини и разни техники на шишање и нијансирање, тој е еден од најбараните фризери во бизнисот.

Без разлика дали барате класична фризура или смел нов изглед, Стојков има експертиза да ви даде совршена фризура која ги изразува вашите карактеристики и личност на уникатен начин. Неговата внимателност кон деталите и посветеноста на својата професија значи дека може да му верувате да ја направи вашата коса да изгледа најдобро што може.

Но не станува збор само за фризура – Стојков е вешт и во боењето на косата. Тој може да ви помогне да ја постигнете совршената нијанса, која ја комплементира вашата природна убавина и и дава здрав, живописен изглед на вашата коса.

Посетете го новоотворениот „Stojkov Hair Salon” салон и уверете се во волшепството на Борјан.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.