Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хари и Меган и официјално без кралски должности и титула

Занимливости

Хари и Меган и официјално без кралски должности и титула

Хари и Меган и официјално без кралски должности и титула

Принцот Хари и неговата сопруга Меган повеќе нема да имаат обврски како членови на кралското семејство и повеќе нема да ја користат титулата „кралско височество“, соопшти вчера Бекингемската палата.

Во соопштението се наведува дека Хари и Меган повеќе нема да примаат средства од јавните фондови и оти ќе ги вратат парите потрошени за реновирање на својот дом.

– Хари, Меган и нивниот син Арчи секогаш ќе будат сакани членови на моето семејство, напиша кралицата Елизабета Втора во соопштението.

Таа по состанокот со членовите на кралското семејство на 13 јануари се согласи со желбата на Хари и Меган да водат независен живот и оти е договорен преоден период, во кој тие ќе го поминуваат времето во Канада и Велика Британија.

Војводата и војводтката од Сасекс претходно го изненадија кралското семејство објавувајќи дека сакаат „нов работен модел“, што ќе им овозможи да поминуваат подолг период во Северна Америка и да бидат финансиски независни.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.