fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗЕМААТ ВРТОГЛАВИ СУМИ: Ви ги претставуваме 10-те најбогати холивудски актери

Ви препорачуваме

ЗЕМААТ ВРТОГЛАВИ СУМИ: Ви ги претставуваме 10-те најбогати холивудски актери

Холивудската актерка Скарлет Јохансон на својата банкарска сметка има вртоглави 3,3 милијарди долари.

Иако има само 31 година, Скарлет стекнатото богатство тешко ќе успеа да го потроши до крајот на животот.

Улогата на црната вдовица во франшизата „Х-мен“ во голема мерка и помогна да се впише на листата на 10 најплатени лица од светот на актерството.

Таа листа долго беше резервирана само за мажите, како Сејмуел Л. Џексон, Роберт Дауни Џуниор, Том Круз, Џони Деп…

Но, работите полека се менуваат.

Листата ја објави Box Office Mojo, а на неа Скарлет е единствената жена меѓу првите десет најплатени актери. Пред неа се Харисон Форд, Семјуел Л. Џексон и Морган Фримен.

Малку пониско на листата најплатени се нејзините колешки Камерон Дијаз и Хелена Бонам Картер.

Ви ја претставуваме листата на 10 најплатени холивудски актери:

1.Харисон Форд – 4,8 милијарди долари

2.Семјуел Л. Џексон – 4,6

3.Морган Фримен – 4,4

4. Том Хенкс – 4,3

5. Роберт Дауни Џуниор – 3,9

6. Еди Марфи – 3,8

7. Том Круз – 3,5

8. Џони Деп – 3,4

9. Мајкл Кејн – 3,3

10. Скарлет Јохансон – 3,3

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.