fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Шпанија тигар усмрти чуварка во зоолошка градина

Занимливости

Во Шпанија тигар усмрти чуварка во зоолошка градина

Тигар усмрти чуварка во зоолошка градина во шпанскиот град бенидром, откако ја нападна од засега непознати причини.

По повик на полицијата и Црвениот крст, амбулантни возила веднаш дојдоа на местото на настанот, но можеле само да констатираат дека нападнатата жена веќе е мртва, откако влегле во кафезот каде тогарот бил успиен.

Полицијата ги испитува околностите на нападот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.