Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„БЕЛА НОЌ“ ВО ИСЛАНД: Рејкјавиќ ги изгаси светилките за да се види поларната светлина

Creative

„БЕЛА НОЌ“ ВО ИСЛАНД: Рејкјавиќ ги изгаси светилките за да се види поларната светлина

Градот Рејкјавик ги замоли жителите во поголеми градски реони да ги изгаснат светилките во периодот меѓу 22.00 и 23.00 часот минатата ноќ за да се направат совршени услови за уживање во поларната светлина.

Уличното осветлување низ поголемиот дел од главниот град на Исланд беа исклучени во средата вечер, за да можат нејзините граѓани да можат да ги видат северните светла, или аурора бореалис без пречки.Тоа е еден од најспектакуларните природни феномени на земјата.

Погледнете како тоа изгледаше:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.