Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ“: Проект на учениците од „Корчагин“ со тема за холокаустот

Наука

„ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ“: Проект на учениците од „Корчагин“ со тема за холокаустот

„Да не се заборави…“ е вториот проект на учениците од гимназијата „Раде Јовчевски – Корчагин“ во кој главна тема е холокаустот.

За овој проект е дадена иницијатива од самите ученици, кои претходната година имаа можност да го посетат логорот „Аушвиц“, кој се наоѓа на 60 километри од Краков, Полска.

Проектот има за цел пренесување на знаења, како и запознавање со другите култури, кое пак претставува водечка сила во секое општество.

Денеска во 19:00 часот ќе се одржи настан во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија каде ќе биде презентиран овој проект.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.