fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дали слушнавте за големата потрага по iPhone X?

Мобилни

Дали слушнавте за големата потрага по iPhone X?

Да, токму така е како што прочитавте!

Македонски Телеком оваа недела за сите корисници организира голема потрага по најновиот модел на iPhone X. Верувале и или не, ова е до сега најневообичениот и забавен начин за да се стигне до најновиот телефон на Apple.

Но, кој не би сакал да ја искористи оваа шанса и да биде дел од големата потрага. Зошто IPhone X предизвикува огромен интерес кај нас, но и во светски рамки?

Од Apple велат дека најновиот модел iPhone X има комплетен редизајн кој оди во прилог на нивната замисла за изгледот и функциите на телефонот, 10 години подоцна од промоцијата на првиот оригинал, кој на светот му донесе технолошка револуција. Ова значи дека можеме да очекуваме фундаментални промени кај новиот iPhone, па така копчето за „home“ сега го нема, а отклучувањето се врши со едноставен поглед во екранот бидејќи има Face ID технологија за препознавање на лице. Биометриското препознавање на лицето се вели дека е многу попрецизно од TouchID технологијата за скенирање на отисоци од прсти кои го имаа досегашните модели. Оваа нова технологија, ќе биде користена и за креирање на анимирани емотикони кои се контролираат со мимики на сопственото лице.

Несомнено е дека овој телефон ќе внесе свежина и новитети, трасирајќи го патот на  револуционерната технологија која го менува светот.

Затоа, сите коишто сакаат да го имаат новиот iPhone X, сеуште имаат време да се регистрираат и да учествуваат во возбудливата потрага која ја организира Македонски Телеком. Правилата и деталите во врска со потрагата ги има на веб страницата osvojx.mk, каде што заинтересираните прво треба да се регистрираат.

Големата потрага за iPhone X е закажана за 26.11.2017 година, недела во 11 часот на Плоштад Македонија во Скопје.

Дополнително, корисниците можат да ја следат возбудата и на фан страницата на Фејсбук. Вклучете се во потрагата и очекувајте добра забава!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.