Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Епл“ сака да ја купи апликацијата за препознавање мелодии „Шазам“

Мобилни

„Епл“ сака да ја купи апликацијата за препознавање мелодии „Шазам“

Американската технолошка компанија „Епл“ преговара за преземање на апликацијата за препознавање мелодии и песни „Шазам”, објави сајтот за технолошки новости „ТекКранч“.

Според интернет страната, брендот „Епл“ би можел уште в понеделник да го објави договорот за купување на „Шазам“.

„ТекКранч“, повикувајќи се на анонимни извори, наведува дека купопрдажбата би можела да чини околу 400 милиони долари, иако вредноста на Шазам е проценета на над една милијарда долари.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.