fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Избор на најдобар млад програмер во Македонија

Наука

Избор на најдобар млад програмер во Македонија

Државен натпревар за избор на најдобар млад програмер ќе се одржи денеска на Технолошко металуршки факултет во Скопје.

Натпреварот по информатика за учениците од основните и средните училишта во Македонија е во организација на Здружението на информатичари на Македонија.

Ќе го отвори министерката за информатичко општество и администрација Марта Арсовска Томовска, а ќе присуствува и директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.