fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Промотивен настан на младинската организација Анти Корупција Интернационал Македонија

Маркетинг

Наука

Промотивен настан на младинската организација Анти Корупција Интернационал Македонија

Младинската организација Анти Корупција Интернационал Македонија (АКИ Македонија), подружница на интернационалната организација Anti Corruption International (ACI) одржа промотивен настан во амфитеатарот на Мит Универзитетот на плоштад Македонија.

Меѓу присутните гости беа д-р Слаѓана Тасева, УНДП, Транспарентност Македонија и младинските организации Младите Можат, Ајде Македонија, Психеско,ПЕЛ,АИЕСЕК,АЕГЕЕ и ИАЕСТЕ.

Се одржаа вкупно три презентации од страна на претседателот на АКИМ, Oлга Рајчиќ и двајца други членови на организацијатаа : Симона Рамос и Марјан Атанасовски. Како специјален гостин на настанот, говор одржа д-р Слаѓана Тасева, претседателот на националниот огранок во Македонија на меѓународната организација Transparency International.

11057532_131962547158048_2487507087357123400_o

Целите на овој настан беа да се промовира новата младинска организација, да се претстават нејзините почетоци, цели и визии за идни проекти.

Презентацијата заврши со коктел во соседните простории, каде што гостите ги споделија нивните импресии за ново основаното здружение, и се поставија темели за идна соработка со останатите младински организации.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.