Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

56. „Супербол“ : Пет хип-хоп легенди ќе настапат заедно на сцена

Сцена

56. „Супербол“ : Пет хип-хоп легенди ќе настапат заедно на сцена

56. „Супербол“ : Пет хип-хоп легенди ќе настапат заедно на сцена

Сцената на американскиот „Супербол“ е една од најпознатите на светот, и секоја година ги угостува најголемите музички ѕвезди. На последното издание во февруари оваа година, The Weeknd (31) приреди вистински спектакл. Со текот на времето, 12-минутното музичко шоу стана попопуларно од самиот натпревар, а го следат милиони луѓе.

Музичарите Доктор Дре, Снуп Дог, Еминем, Мери Џеј Блајџ и Кендрик Ламар ќе бидат во центарот на вниманието на полувремето на идниот, 56. „Супербол“. Тоа ќе биде првпат пет уметници да настапат заедно на сцената, се вели во соопштението на организаторите.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Финалето во американско рагби е закажано за 13 февруари 2022, недела, на стадионот „Софи“ во Инглвуд, Калифорнија, САД.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

– Ова ќе биде вовед во следната сага во мојата кариера – напиша Др. Дре на својот профил на Инстаграм.

 

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.