Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Антонио Бандерас сака да стане моден дизајнер

Сцена

Антонио Бандерас сака да стане моден дизајнер

Шпанскиот актер Антонио Бандерас и покрај преголемата ангажираност во Холивуд, сака да стане и моден дизајнер.

Славниот актер досега се обиде како режисер и продуцент, но сега сака да научи нов занает и да го освои светот на модата.

Деновиве тој го посетува академијата „Сентрал Сент Маринс“, која важи за еден од водечките колеџи на модниот дизајн во светот. Меѓу студентите на овој колеџ биле и Стела Мекартни и Џон Галијано.

Страста кон мода не е нова за Бандерас и таа датира уште од времето кога го лансира неговиот прв парфем.

– Во последните 19 години работев на неколку парфеми, а тој свет е близок на светот на модата, вели популарниот „кршач на срца“, кој во меѓувреме основа и компанија за дизајн.

Иако има успеси на планот на модата, Бандерас сака и дополнително да се образува.

– Сакам се да научам, изјави Бандерас во интервју за списанието „Пипл“.

Тој објасни дека веќе научил да креира сопствени кошули, а моментно учи да прави скици и цртежи и да шие, што, како што призна, е многу тешко отколку што мислел.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.