fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ивана и Магдалена ќе настапат 9. на детскиот Евросонг во Софија

МК Сцена

Ивана и Магдалена ќе настапат 9. на детскиот Евросонг во Софија

По извлекувањето на редните броеви за редоследот на настап на претставниците на детскиот Евросонг, на македонските претставнички Ивона и Магдалена им припадна деветката за настап в сабота, во Софија. 

Со Ивана и Магдалена ќе настапат и танчерките од балетското студио „Аква“, Ивона, Елена и Бисера.

Спојот помеѓу овие пет девојчиња, како што велат организаторите, е одличен, се надополнуваат една со друга и создаваат забавна зона во која уживаат сите кои го проследуваат настапот.

Пред нашите претставнички ќе настапи Русија, а на 10-то место е Белорусија. Фестивалот ќе биде отворен од страна на претставниците на Србија во 20 часот, додека, пак, Црна Гора ќе го затвори детскиот Евросонг, за потоа да се одржи и гласањето.

Досега најголемо достигнување за Македонија на детската евровизија беше петто место.

Прочитај повеќе
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.