Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бруно Марс апсолутен победник на годинешното издание на наградите „Греми“

Сцена

Бруно Марс апсолутен победник на годинешното издание на наградите „Греми“

Ако некој може да се нарече апсолутен победник на овогодинешното издание на наградите „Греми“, тоа е Бруно Марс!

На синоќешната гала вечер која се одржа во „Медисон Сквер Гарден“ во Њујорк, Бруно Марс доби шест награди, меѓу кои за албум на годината – „24K Magic“ и за песна на годината – „That’s What I Like“.

Алиша Кара ја доби наградата за најдобар млад изведувач, а Ед Ширан за најдобра соло изведба и за најдобар поп албум за „÷ (Divide)“.

За најдоабр албум на денс или електронска музика наградата отиде за „3-D The Catalogue“ на „Крафтверк“, а за најдобар инструментален албум Греми доби „Prototype“ на Џеф Лорбер Фјужн.

Греми за најдобра рап песна доби Кендрик Ламар за „HUMBLE.“, кој воедно се закити и со наградата за најдобар рап албум за „DAMN.“.

Најдобра кантри дуо или група е „Литл Биг Таун“, најдобра канри песна – „Broken Halos“ на Крис Степлтон, кој водено доби Греми и за најдобар кантри албум за „From a Room: Volume 1 “.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.