Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На Греми наградите, уметниците носеа бели рози

Сцена

На Греми наградите, уметниците носеа бели рози

Во Њујорк синоќа се одржа доделувањето на „Греми“ музичките награди, а уметниците притоа носеа бели рози, додека чекореа на црвениот тепих, во знак на солидарност со движењето „Времето истече” (Time’s Up), која пружа правна и финансиска помош за жртвите на сексуално вознемирување и злоставување.

Текстописецот Дајен Ворен, која вкупно 15-ти пат беше номинирана за „Греми“ награда, не носеше роза, туку бели ракавици со натписи „девојка” и „моќ”.

Исто така, многумина од ѕвездите зачекорија пред фото-објективите во црни тоалети и костими.

Доделувањето на „Греми“ наградите синоќа, првпат по 15 години, се одржа во Њујорк.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.