fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бугарска манекенка го освои Кристијано Роналдо (фото)

Сцена

Бугарска манекенка го освои Кристијано Роналдо (фото)

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо избра уште една убавица од „излогот на Инстаграм“, која веќе има искуство со спортисти.

Како што објави „Мирор“, нова мета на Роналдо е бугарскиот фото-модел Николета Лозанова.

Фудбалерот наводно контактирал со убавата Бугарка откако видел нејзини фотографии на Инстаграм, па таа сега секој викенд патувала во Шпанија на средби со него.

Инаку, Николета има и претходни љубовни искуства со спортисти. Таа минатата година се раздели од бугарскиот фудбалер Валериј Божинов, а се шпекулираше дека „се вмешала“ во врската на тенисерите Григор Димитров и Марија Шарапова, што било и причина за нивно разидување.

Очигледно, по секси Колумбијката со кој неодамна беше виден, Роналдо сега ја прошири потрагата по убавици и на Балканот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.