fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

БЕКСТЕЈЏ: Тарабунови на музички двобој! (ВИДЕО)

МК Сцена

БЕКСТЕЈЏ: Тарабунови на музички двобој! (ВИДЕО)

Едно од многуте музички семејства кои ги имаме на македонската естрада е и семејството Тарабунови. Таткото Ванчо и синот Александар кои одлично пливаат во музичките води. Едниот во народната, другиот во забавната.

Иако почетоците на Ванчо Тарабунов биле во забавната, е а што денес го работи неговиот син. Естрадниотмагазин Бекстејџ ги спои заедно да споделат искуство како е да се биде дел до музичко семејство, каде што утрото стартува со песна. Баш онака како што започна и она на екипата од Бекстејџ,заедно со нив.

Во продолжение уживајте во видеото каде во комбинација на Ванчо и Александар Тарабунов со клавирска изведба ќе ја слушнете „Параходот ми пристигна“…

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.