fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ќерката на Бијонсе има личен стилист и пет куќи на свое име

Маркетинг

Сцена

Ќерката на Бијонсе има личен стилист и пет куќи на свое име

Ќерката на Бијонсе и Џеј Зи уште од мала живее на „висока нога“!

Шест годишната Блу Ајви Картер има личен стилист кој се грижи за нејзиното облекување, а тој се погрижи и за нејзиниот изглед  на доделувањето на „Греми“ наградите, кога се појави во бела комбинација и светкави високи потпетици.

Девојчето често може да се види во скапи лимитирани креации како фустанот дизајниран од Мишка Аоки, кој чини неверојатни 8.000 фунти .

Иако има шест години, Блу Ајви има дури пет куќи и тоа во Њујорк, Хемптонс, Мајами и две куќи во Лос Анџелес.

Покрај дадилките за новородените деца на Бијонсе и Џеј Зи, Сир и Руми, само за Ајви се грижат две жени .

Пред тргнувањето на училиште девојчето учело француски и свахили јазик, како и уметност и музика.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.