fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ферги најавува нов албум

Сцена

Ферги најавува нов албум

Американска пејачка и членка на групата „Блек ајд пиз“ Стејси Ен Фергусон, позната како Ферги, после повеќегодишна пауза се подготвува да објави албум и со тоа да ги израдува нетрпеливите обожаватели.

Соругот на Ферги, Џош Духамел откри дел од плановите на неговата сопруга за следната година.

– Таа ќе објави албум за десетина денови, но не можам да ви потврдам ништо официјално, рече Џош.

– Но, да, ќе објави цел албум, а потоа во почетокот на следната година планира да појде на турнеја. Еден од нас секогаш ќе биде дома, додека другиот е на пат, но ќе се усогласиме. Тоа е планот засега, објасни тој, наведувајќи дека еден од нив секогаш ќе биде со нивното дете.

Ферги својот втор студиски албум требаше да го објави во март, но објавувањето се одложи.

Таа неодамна настапи на фестивалот „Рок ин Рио“, каде го претстави новиот дует со Ники Минаж.

Албумот Double Dutchess е наследник  на нејзиниот прв соло албум Dutchess  од 2006 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.