Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кан е центарот на случувањата: Започна 74. издание на Канскиот Фестивал

Настани

Кан е центарот на случувањата: Започна 74. издание на Канскиот Фестивал

Кан е центарот на случувањата: Започна 74. издание на Канскиот Фестивал

Со премиерата на филмот „Annette“ беше одбележан почетокот на 74-тото издание на Канскиот филмски фестивал.

Канскиот фестивал, најпрестижниот и најпопуларниот фестивал на кинематографијата во светот, започна вчеравечер, на 6-ти јули и ќе трае до 17-ти јули.

Канскиот фестивал, што обично се одржува во мај, беше преместен во јули поради пандемијата со коронавирусот, но и овогодишното издание се одржува на ист начин како претходните изданија пред пандемијата, со црвен тепих, филмски проекции со публика и забави за филмските работници и гостите на фестивалот.

На фестивалот за Златната палма ќе се натпреваруваат 24 филмови, а ќе бидат прикажани повеќе од 60 филмови.

На црвениот тепих прошетаа голем број славни личности во уникатни модни изданија.

Ester Exposito Marion Cotillard Candice Swanepoel Jodie Foster Jessica Chastain Helen Mirren Bella Hadid Carla Bruni
<
>

 

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.