Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Со спектакуларен огномет започна јубилејното издание на фестивалот „Егзит“

Настани

Со спектакуларен огномет започна јубилејното издание на фестивалот „Егзит“

Со спектакуларен огномет започна јубилејното издание на фестивалот „Егзит“

„Егзит“ годинава го слави своето 20-то издание.

На првата вечер на фестивалот „Егзит“ во Нови Сад, на Петроварадинската тврдина присуствувале околу 42.000 посетители од 70 земји.

Церемонијата на свеченото отворање на јубилејниот, 20-ти Егзит, која започна 38 минути по полноќ, беше обележана со спектакларен петминутен огномет.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Министерството за внатрешни работи на Србија соопшти дека на првиот ден на фестивалот „Егзит“ биле уапсени 54 лица, поради поседување на дрога. Од уапсените, 31 лице било странски државјанин.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.