Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Започнува забавата во Охрид – денеска стартува најголемото издание на фестивалот „Ohrid Calling“

Настани

Започнува забавата во Охрид – денеска стартува најголемото издание на фестивалот „Ohrid Calling“

После 2018-та година, кога настапуваа Dimitri Vegas & Like Mike и Armin Van Bureen, оваа година не’ очекува до сега најпосетеното издание на Ohrid Calling!

Во 4 дена, на грандиозната бина на Ohrid Caling во Касарна ќе настапат вкупно 21 артист – TIMMY TRUMPET со неговата балканска премиера, милениците на Оhrid Calling армијата VINI VICI, хитмејкерот LOST FREQUENCIES и big room пионерите W&W.
DJ’S FROM MARS, GALOSKI, BLASTERJAXX, ERICK KASELL, CHICO ROSE и уште многу други артисти!

Блок влезници може да купите до почеток на фестивалот онлајн на авалон.мк, на плоштад во Охрид, во продажните места низ нашата продажна мрежа низ Македонија, како и на влез од Касарна.

Се гледаме наредниве 4 дена во Касарна, Охрид на најдобрата забава ова лето во Македонија!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.