Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новото бебе на Ким и Канје ќе се вика Чикаго Вест

Сцена

Новото бебе на Ким и Канје ќе се вика Чикаго Вест

Норт, Сент и Чикаго! Ким Кардашијан и Канје Вест официјално го објавија името на нивното трето дете.

Иако Ким не даде објаснување зад значењето на името, очигледен е фактот дека Канје Вест бил израснат во Чикаго.

Малата Чикаго беше родена неколку минути по полноќ во понеделникот, на 15 јануари од сурогат мајка.

– „Норт и Сент се посебно возбудени за нивната мала сестричка“ – напиша Ким на Твитер.

Инаку Чикаго е третото бебе на фамилијата Кардашијан-Вест и сестра на постарите Норт (4) и Сент (2).

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.