fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ријана планира да прослави една деценија во музичката индустрија

Маркетинг

Сцена

Ријана планира да прослави една деценија во музичката индустрија

Популарната пејачка Ријана планира оваа година да прослави една деценија кариера во музчката индустрија и рече дека не може да верува дека поминале десет години.

Ријана има неколку работи на ум и изјави дека не заборавила на јубилејот, затоа што многу и значи што стигна до десет години.

Таа го издаде деби албумот „Music of the Sun“ во 2005 година. Има објавено вкупно седум албуми и освои осум Греми награди.

Оваа година Ријана објави три сингла, а моментално работи на нов албум.

Работата на новиот албум, како што рече таа, оди одлично. Снимени се многу песни и не може да дочека да биде завршен и објавен.

Ријана го претставни и нејзиниот нов парфем Ri Ri во Бруклин, прв од новата трилогија мириси.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.