fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Згодниот син на Мик Џегер стана манекен

Сцена

Згодниот син на Мик Џегер стана манекен

Џејмс Џегер, постариот син на легендарниот британски музичар Мик Џегер и манекенката Џери Хол, е избран за заштитно лице на машката колекција на модниот бренд „џими чу“.

Триесет годишниот Џејмс, кој премногу потсетува на неговиот татко, сепак одлучил да ги следи стапките на мајка си, која влијаела на неговиот моден стил. Освен со моделинг, младиот Џегер се занимава и со глума, а забележал и неколку помали улоги на филм и телевизија.

Досега играл во „Sex & Drugs & Rock & Roll“, „Mr Nice“ и „Stealing Summers“, а доделена му е и една од главните улоги во серијата „Vinyl“, која се занимава со рокенрол музиката во 70-тите години.

Иако татко му е еден од најпознатите рокенрол музичари на 20. век, сепак Џејмс неодамна откри дека музиката никогаш не била важен момент во неговиот живот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.