Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Одземен пасошот на српскиот музичар Ѓорѓе Давид по сообраќајката кај Табановце

Актуелно

Одземен пасошот на српскиот музичар Ѓорѓе Давид по сообраќајката кај Табановце

По тешката сообраќајна несреќа пред граничниот премин Табановце, во која загина 49-годишна жена, кумановското обвинителство определи мерки на претпазливост за српскиот музичар Ѓорѓе Давид, учесник во несреќата.

Пасошот и другите исправи за преминување на границата му се привремено одземени, а исто така му е наложено да се јавува во Судот. Истрагата за причините на несреќата продолжува.

Ѓорѓе Давид се наоѓал во едно од учествувачките возила и веднаш по несреќата изразил својата тага и сочувство кон загинатата и неговите сосемпатници. Во изјава за јавноста, Давид потврдил дека удрил во жената која загубила живот во несреќата, изразувајќи жал за трагичниот настан.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.