Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Отворање на нова авионска линија: „Кроација Ерлајнс” ќе лета до Сплит од Скопје

Актуелно

Отворање на нова авионска линија: „Кроација Ерлајнс” ќе лета до Сплит од Скопје

Кроација Ерлајнс воведува нова сезонска авионска линија помеѓу Скопје и Сплит со два летови неделно.

Од аеродромот во Скопје, полетувањето ќе биде секоја среда и сабота во 05:45 часот наутро, а пристигнувањето на аеродромот во Сплит во 07:10 часот.

Летовите од сплитскиот аеродром до Меѓународниот аеродром во Скопје ќе сообраќаат секој вторник и секој петок. Авионот Ербас 319 со капацитет од 144 седишта ќе биде користен за летовите.

Повратните авиобилети може да се купат по цени почнувајќи од 119 евра.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.