fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска до 40 степени и УВ индекс 9 – од петок заладување!

Актуелно

Денеска до 40 степени и УВ индекс 9 – од петок заладување!

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, особено во источните делови. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од западен и југoзападен правец. УВ индексот ќе изнесува 9.

Утринските температури ќе се движат од  14 до 22, а  дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 33 до 40 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу  топло со слаб ветер од западен правец.

Температурата ќе се движи од 20 до 39 степени.

Во петок попладне ќе настапи значителна промена на времето кога на повеќе места ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Врнежите ќе бидат пообилни преку ноќта кон сабота, особено во северните делови. В петок кон крајот на денот ќе почне да дува северен ветер кој повремено ќе се засилува и ќе предизвика нагло опаѓање на температурата.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно, ветровито и доста посвежо време со локални врнежи од дожд.

Од понеделник се очекува повторно стабилизирање со постепен пораст на температурата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.