fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска завршува предизборната кампања, утре молк, во недела на гласање

Вести

Денеска завршува предизборната кампања, утре молк, во недела на гласање

Партиите и коалициите кои учествуваат на предвремените парламентарни избори денеска ја завршуваат изборната кампања со презентација на нивната изборна програма пред граѓаните.

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Крушево и Прилеп, а Коалицијата „За живот во Македонија“ ќе има митинг во скопската општина Гази Баба.

Коалицијата за промени и правда предводена од Демократскиот сојуз ќе одржи митинг на плоштадот во „Лептокарија“, а Коалицијата „ВМРО за Македонија“ ќе има средба со граѓани во Општина Прилеп и митинг во Битола.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.