fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДИК: Излезноста до 13 часот 27,11 проценти

Маркетинг

Вести

ДИК: Излезноста до 13 часот 27,11 проценти

Излезноста на гласањето на ниво на Република Македонија на денешните избори до 13 часот според податоците што ги соопшти Државната изборна комисија изнесува 27,11 проценти.

Во Скопје, како што соопшти портпаролката Љупка Гугучевска, изнесува 29,17 проценти.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.