Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Католичките верници го слават Божиќ

Вести

Католичките верници го слават Божиќ

Христијанските цркви кои времето го сметаат според Грегоријанскиот календар денеска го прославуваат Божиќ, ден кога, според преданието, бил роден Исус Христос.

Во Римокатоличката црква изминатата ноќ се служеше света миса.

Божиќните прослави траат неколку денови, а кај римокатолиците се до празникот Светите три крала, на 6 јануари.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.