fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МНР: Засега нема информации за настрадани македонски државјани во Лас Вегас

Маркетинг

Вести

МНР: Засега нема информации за настрадани македонски државјани во Лас Вегас

Засега нема информации за загинати или повредени македонски државјани во нападот што се случи денеска на фестивал во Лас Вегас, изјавија за МИА од македонското Министерство за надворешни работи.

Соопштение со повеќе информации МНР најавува подоцна во текот на денот.

Полицијата во Лас Вегас соопшти дека најмалку 50 луѓе се убиени, а 406 се повредени во нападот извршен денеска на музички фестивал во Лас Вегас. Лицето осомничено за нападот е идентификуван како 64-годишен белец Стивен Педок од Невада. Полицијата го застрела напаѓачот во хотелска соба, на 32. кат од хотелот Менделеј Беј.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.