fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Настани низ објективот на Популарно.мк за 2015 (ПРВ ДЕЛ)

Актуелно

Настани низ објективот на Популарно.мк за 2015 (ПРВ ДЕЛ)

Настани, концерти, фестивали, протести, акции, спортски натпревари… многу настани кои беа дел од нашата содржината оваа 2015 година.

Нашиот тим ги одбра, според нас, најинтересните случувања изминатата година, и реши да ве потсети на сите убави, забавни, но понекогаш и не така мили настани кои ја одбележаа 2015 година.

Дел од фотографиите кои ќе ги погледнете се направени од нашите фоторепортери.

Екипата на Популарно.мк традиционално ви го претставува новогодишниот прилог „Настани кои ја одбележаа 2015 година“ кој оваа година, поради големиот број на настани, ќе биде објавен во два дела, едниот на 30.12, а вториот дел на 31.12.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ ЌЕ ВЕ ПОТСЕТИМЕ НА: Средношколските протести, Часот на планетата Земја, Наса Спејс Апс Челинџ,  фотографијата од Куманово која го обиколи светот, Скопскиот маратон и многу други.. Погледнете – ДЕЛ 1:)

vevcani vodici protest 11081030_435147629997849_4717436772203372056_n[1] nasa splotenost kumanovo-foto[1] maraton-krug[1] vrakanje-nad1[1] DSC_1066[1] GIL_2492[1] thedress[1] 132684014[1] CC8A7661[1] 150606165300-01-princess-charlotte-0606-exlarge-1691[1] AP552521[1] DSC_1560[1] IMG_8540
<
>
НАСА СПЕЈС АПС ЧЕЛИНЏ - Дали некогаш сте замислувале дека ја имате можноста барем на еден ден да работите за НАСА? Овој сон стана јаве за преку 260 учесници ширум Македонија, кои учествуваа во глобалниот натпревар на НАСА, Спејс Апс Челинџ, организиран од страна на New Man’s Business акселераторот во Македонија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.