fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На новогодишната ноќ студено до минус 11 степени

Актуелно

На новогодишната ноќ студено до минус 11 степени

За новогодишната ноќ синоптичарите најавуваат ниски температури од – 2 до – 11 степени. Времето ќе биде променливо облачно и студено.

Според Управата за хидрометеролошки работи, во сабота во западните делови локално ќе падне и првиот снег на планините, а во недела врнежи се очекуваат на повеќе места.

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.