fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нестабилно, со пороен дожд, грмежи и ветер

Актуелно

Нестабилно, со пороен дожд, грмежи и ветер

Времето денеска претпладне во источните делови ќе биде нестабилно, а од пладне на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни. 

Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен. УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје и околината претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со услови за појава на краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб до умерен северопзападен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 29 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.