fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Откажани сите манифестации во Универзална сала: Прокиснала покривната конструкција

Маркетинг

Актуелно

Откажани сите манифестации во Универзална сала: Прокиснала покривната конструкција

Сите закажани манифестации ЈУ Конгресен центар „Александар Македонски“(поранешна Универзална сала) се откажуваат заради проблем со покривната конструкција.

„Заради временските прилики и обилните дождови дојде до оштетување на внатрешниот дел на кровната конструкција на ЈУ Конгресен центар ,,Александар Македонски,, односно таванскиот дел во салата за публика. Повикани се надлежни институции за да се констатира моменталната состојба и да се најде соодветно решение“, се вели во соопштението од Конгресниот центар.

Од таму додаваaт дека откако ќе бидат создадени услови за понатамошна работа, Центарот ќе продолжи со работа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.