fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почнува второто полугодие за основците и средношколците

Вести

Почнува второто полугодие за основците и средношколците

Околу 270.000 ученици, од кои 188.000 основци и 80.000 средношколци, денеска се враќаат во училишните клупи за почетокот на второто полугодие од учебната 2016/2017 година.

Зимскиот распуст заврши вчера со два дополнителни наставни дена (18-ти и 20 јануари), по препораката од Комисијата за заразни болести и Министерството за здравство да се избегне опасноста од ширење на грипот.

Од наредниот понеделник, пак, 30 јануари, ќе почне екстерното тестирање на 18.600 матуранти, кое ќе трае до 3 февруари 2017 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.