fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Полицијата има осомничен за убиството во Струга

Актуелно

Полицијата има осомничен за убиството во Струга

Едно лице е приведено поради постоење основано сомнение за можна поврзаност со денешното убиство во Струга, информира попладнево портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Димоски не откри повеќе детали во врска со случајот, но посочи дека СВР Охрид ќе изврши разговори и ќе продолжи со преземање мерки за негово расчистување.

Околу 13.15 часот на улицата „Маркс и Енгелс“ во Струга од возило во движење, марка „Голф“, било пукано врз жител на Струга, роден 1973 година. Повредениот бил префрлен во Струшката болница каде им подлегнал на повредите.

Дел од медиумите објавија дека застреланиот е Аргетим Асани, заменик директор на УЈП, член на Управниот одбор на ФФМ и член на ДУИ. Партијата во меѓувреме демантираше дека тој е нивни член.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.