fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Понеделник, втор ден Велигден, неработен за сите граѓани

Маркетинг

Актуелно

Понеделник, втор ден Велигден, неработен за сите граѓани

Понеделник, 13 април, вториот ден Велигден според Православниот календар, е  неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија им го честитаат големиот христијански празник Велигден.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.