fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Прекин на гласањето од половина час во село Ратево

Маркетинг

Вести

Прекин на гласањето од половина час во село Ратево

На гласачкото место во село Ратево, Беровско во ООУ „Дедо Иљо Малешевски“ прекинато било гласањето половина час во терминот од 9,30 до 10 часот, бидејќи имало ливчиња без сериски броеви.

Мишо Догазански, претстедател на ОИК во Берово информира дека станува збор за печатна грешка.

– ОИК ги преброја ливчињата и е установено дека тој соодветствува со бројот на лицата што гласале и со запишаниот број гласачи. По пребројувањето е продолжено со гласањето.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.