fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно, локални врнежи попладне

Актуелно

Променливо облачно, локални врнежи попладне

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 11 до 19 степени.

Во Скопје променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.