fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со слаб ветер од северен правец – викендот до 17 степени!

Маркетинг

Вести

Сончево со слаб ветер од северен правец – викендот до 17 степени!

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб, а долж Поварадарието и источните делови повремено умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус седум до еден, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје слично време, претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус четири, а дневната ќе достигне до седум степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури. Утре ќе има услови за појава на утринска магла по котлините. Позначителен пораст на дневната температура ќе има в петок и за време на викендот и ќе се движи во интервал од девет до 17 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.