fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд

Маркетинг

Вести

Сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и со грмежи особено во јужните делови на земјата. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. 

Утринската температура ќе се движи од 2 до 9 степени, а дневната од 17 до 24 степени.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен севрозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 5 степен, а дневната ќе достигне до 19 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.