fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Утринава најладно во Скопје и Тетово

Актуелно

Утринава најладно во Скопје и Тетово

Најниски нула степени утрово се измерени во Скопје-Петровец, еден во Тетово, два степени во Скопје-З.Рид, Крива Паланка, Струмица, четири во Битола, Штип, Куманово, пет во Гевгелија и Крушево, шест степени во Маврово, Охрид, Прилеп, седум Дојран и Виница, осум Претор,  девет Дебар и десет степени во Демир Капија.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи до седум часот наврнат е воден талог 1 л/м2 во Пожаране Дебар, 2 л/м2 во Маврово и 5 л/м2 во Лазарополе.

Времето утрово е  умерено до значително облачно со слаб  до умерен ветер од променлив правец.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.