fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Денес сончево и топпло – од вторник заладување и дожд

Актуелно

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Денес сончево и топпло – од вторник заладување и дожд

Времето во Македонија ќе биде стабилно, суво и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер претежно од североисточен правец, долж Повардарието повремено ќе засилува.

Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а дневната од 26 до 33 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 31 степен.

УВ-индексот ќе има вредност 7.

За време на викендот и во понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Од вторник нашето подрачје ќе биде под влијание на влажен бран од Медитеранот од кој се очекува да наврнат поголеми количини на воден талог и значително опаѓање на температурата на воздухот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.