fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и топло со мала локална облачност – од утре заладување

Актуелно

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и топло со мала локална облачност – од утре заладување

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Утринската температурата ќе се движи од осум до 16, а дневната од 24 до 31 степени. УВ=8

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен југозападен ветер.

Утринската температура до 14, а дневната ќе достигне до 30 степени.

До вторник во попладневните часови ќе има локален развој на нестaбилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од среда се очекува стабилизирање и затоплување на времето. Нашето подрачје ќе биде под влијание на сува и многу топла воздушна маса од југ.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.